BENNY MORAN | PRODUCTION OF CONFERENCE, CULTURE & BUSINESS EVENTS | bmp@bmp.co.il | +972-36966000

©2019 by BMP

החולמים לטיס: "המטוס הוא המשרד הכי טוב בעולם"

מההודעה ששינתה את חייהם, דרך הלימודים האינטנסיביים והמרחק מהבית, ועד הטיסה הראשונה לבד. שלושה חניכים באקדמיית הטיס מבית אל על, הפועלת בשיתוף AVIATOR COLLEGE בארה"ב*, מספרים על המסע לעבר החלום הגדול: "מאמינים בעצמכם ורוצים מכל הלב להפוך לטייסים? לכו על זה!"

חלקם ויתרו על מסלול קריירה מובטח ושכר מתגמל, אחרים השאירו בארץ בנות ובני זוג, ילדים והורים תומכים, היתר נזכרו בתשובה שנתנו עוד כילדים למשמע השאלה "מה תרצה להיות כשתהיה גדול?". כולם בחרו להגשים חלום שעד לא מזמן היה בהישג ידם של מעטים - להפוך לטייסים.

אקדמיית הטיס מבית אל על מציעה מסלול לימודים ייחודי להכשרת טייסים מסחריים בשיתוף Aviator College  - בית ספר ללימודי טיס בפלורידה, ארה"ב. במסגרת מסלול שנמשך כשנתיים יוכלו נשים וגברים בעלי אזרחות ישראלית, ללא ניסיון טיסתי, לרכוש את מקצוע הטיס תוך ליווי מקצועי של אל על ולצבור כ-1,000 שעות טיסה.

עומר בידרמן (23) מכפר ורדים, גילה את האהבה לעולם הטיס בהשראת סיפורו של אילן רמון ז"ל. "היה לי ברור שזה מה שאני רוצה לעשות, אבל לא ידעתי שבכלל ריאלי לשאוף לכך מבלי לעבור קורס טיס בצה"ל", סיפר. לאקדמיה לטיס נחשף דרך כתבה בעיתון: "באותו הרגע נדלק בי ניצוץ. אמרתי לעצמי – יש לי פה הזדמנות מצוינת. בפועל, לא עיכלתי את כל מה שקרה עד לאחר הנחיתה בפלורידה".

חברו לקורס, שגיא קוש (22) מחולון, עשה את צעדיו הראשונים דווקא לעבר עולם המחשבים. לאחר שירות צבאי ביחידת 8200 היוקרתית, קיבל הצעות עבודה מגופים ביטחוניים וחברות הייטק ובין לבין גם הקים עסק לתיירות חוץ. "תמיד בער בי החלום להפוך לטייס", משיב שגיא לשאלה מדוע החליט לשנות כיוון. "אתה יושב במשרד הכי טוב בעולם, נהנה מהנוף היפה ביותר ומתעורר כל פעם במדינה אחרת".

לי נרי (25) מרעות, החל את דרכו בצה"ל בקורס טיס ולאחרונה השתחרר בדרגת סרן אחרי ששימש כבקר טיסה ביחידת הבקרה האווירית. כעת הוא מקווה ללכת בעקבות אביו הטייס. "עולם הטיס עוטף אותנו ביום יום. זה תמיד היה הכיוון", הוא מציין. המיונים לתוכנית תפסו את לי בווייטנאם, בעיצומו של הטיול הגדול אחרי הצבא: "אומנם הטיול שלי היה קצר משתכננתי, אבל ההחלטה לחזור הייתה פשוטה".

אוכלים ונושמים טיסה

עוד לפני שמגיעים לתוכנית, ניצבים חניכי האקדמיה לטיס בפני אתגרים לא פשוטים ובראשם המרחק הרב מהארץ. "אתה צריך להקים את עצמך מחדש, אם זה למצוא דירה, לפתוח חשבון בנק, לקנות רכב – והכל במקביל", מדגיש עומר.

כיצד נראה יום ממוצע באקדמיה? "הלימודים די אינטנסיביים בעיקר בתקופות שבהן לימודי קרקע ולימודי טיסה חופפים. בפועל, הולכים לישון רק כשמפסיקים ללמוד. ככה זה נראה במשך 5 ימים בשבוע, אבל אתה תנצל גם את היום החופשי שלך כדי לטוס".

"אתה מקבל מטוס ואומר לעצמך בלב – נסה לא למות"

כששואלים את השלושה מהו הרגע המכונן שלהם עד כה בקורס, הם משיבים פה אחד - הסולו הראשון. "זה היה מטורף. רק חיכינו שהמדריכים ייצאו לנו מהמטוס", משחזר שגיא ומוסיף: "במהלך הטיסה אתה אומר לעצמך בלב – נסה לא למות".

לי מדגיש כי "בסולו אתה לא לומד שום דבר חדש – רק להאמין שאתה יכול לעשות את זה. בשתי הדקות הראשונות אתה מתרגש ואחר כך פשוט עובד כמו מכונה".

עומר מוסיף: "מה שמייחד את החוויה של לימודי הטיס היא שהרבה פעמים זורקים אותך למים העמוקים". 

"אם זה החלום – לכו על זה"

עמוק בתוך תכנית הלימודים, לשלושה תובנות רבות. "הדרך להפוך לטייס דרך האקדמיה לטיס של אל על היא מאוד סלולה", אומר שגיא. עומר מוסיף: "המערכת עוטפת ומלווה אותך כדי שתתקדם הכי טוב וכמה שיותר מהר". לי: "וגם מקבלים את המדריכים הכי טובים".

מה תייעצו למתלבטים?

שגיא: "אם זה החלום, לכו על זה. חשוב להבין שזה אולי נשמע זוהר לטוס בעולם ולהסתובב עם מדים יפים, אבל מאחורי הקלעים זה כרוך בעבודה קשה".

לי: "לא כל הנוצץ זהב הוא. צריך לאהוב את זה באמת, לקרוא ולחקור כמה שיותר".

עומר: "תחשבו טוב, כי צריך המון נחישות ומחויבות. מי שמאמין בעצמו ורוצה את זה מכל הלב – שילך על זה".

*תכנית הלימודים באקדמיה לטיס לא מוכרת על ידי המל"ג ולא קשורה למוסד אקדמי או חינוכי. השתתפות בתכנית לא מקנה תואר/הסמכה אקדמי/ת. השימוש במילה "אקדמיה" לא רומז על קשר כלשהו לפעילות אקדמית/חינוכית.

אין הבטחה או התחייבות לקליטת בוגרי האקדמיה לטיס באל על.

BennyMoran_IAC_logo 2019.png