BENNY MORAN | PRODUCTION OF CONFERENCE, CULTURE & BUSINESS EVENTS | bmp@bmp.co.il | +972-36966000

©2019 by BMP

לטוס על הקרקע: הסימולטור שמכשיר את טייסי העתיד באל על

הדרכת טייסים – הדור הבא: הדמיה מדויקת של שדות תעופה בעולם, התמודדות עם תקלות ותנאי מזג אוויר קשים – והכל מתוך תא טייס אמיתי של מטוס בואינג 737. הצצה למדמה הטיסה היחיד מסוגו בישראל: "מתקן מופלא - שהופך את טייסי אל על לטובים יותר ומוכנים לכל תרחיש"

שאגת המנועים מתעצמת בהדרגה. מאחד הרמקולים, שמתחבא לו בין שני הגאים ומושבים, מאות כפתורים ושלל מחווני טיסה, בוקע קול סמכותי שמתריע: "נא להגביר מהירות". מבעד לתא הטייס מתנוססת הדמיה מדויקת להפליא של מסלול ההמראה בנמל התעופה בן גוריון. אנחנו מאיצים וכעבור כמה שניות ממריאים בהצלחה בדרך אל היעד המבוקש – ברלין.

סימולטור הטיסה של אל על - מתקן חדיש ויחיד מסוגו בישראל, בשווי של כ-5 מיליון שקלים - מדמה תא טייס של מטוסי בואינג 737, המהווים יותר ממחצית צי המטוסים של החברה.

הסימולטור, ששוכן במתחם אל על באור יהודה, הוא הדבר הכי קרוב שניתן למצוא לחוויית טיסה על אמת. מעבר לקוקפיט מרשים, שנבנה על בסיס תא טייס אמיתי, הוא מתהדר, בין היתר, ביכולות לדמות תנאי מזג אוויר ומצבי קיצון שונים, לרבות רוחות, כיסי אוויר, ברד וערפל, והן מסלולי המראה ונחיתה בנמלי תעופה ברחבי העולם – מלונדון ופריז ועד לאמסטרדם וערים נוספות.

זמן קצר לאחר "ההמראה", בגובה 3,000 רגל, מחליט טכנאי הסימולטור, שי יזדי, להתקיל אותנו בשפע של תרחישים. בעמדת המדריך, הוא מחליט בהינף אצבע להשבית את אחד משני המנועים. כעבור זמן קצר אותו מנוע יתחיל לעלות באש ואם כל זה לא הספיק, מתווספות באורח פלא עוד שתי תקלות – אחת במערכת החשמל והשנייה במערכת הבלמים. על אף שהסימולטור אינו זז, התחושה אמיתית לגמרי – וכך גם דפיקות הלב ותחושת ההקלה עם הנחיתה המוצלחת.

"אתה שומע את הצלילים והקולות, את הצעקות שבוקעות מהקופסה ומבין איך מגיב מטוס אמיתי כשהוא במצוקה", מסביר קברניט בובי לביא, הטייס הראשי של צי 737 באל על. "בהדמיית טיסה מתרגלים בעיקר מצבי חירום ותסריטים שאנחנו לא רוצים לפגוש באוויר, כמו אובדן מנוע, תקלות הגאים ועוד. בנוסף, הסימולטור מאפשר לנו להתכונן למסלולי טיסה מרובי מכשולים – מהרים גבוהים ועד לראות לקויה".

עד להשקת הסימולטור לפני כשנתיים, הליך ההסמכה והאימונים התקופתיים של טייסי הצי חייבו אותם לבצע סימולטורים בחו"ל, דבר שהיה כרוך בראש ובראשונה בעלויות רבות – מהטסה, דרך לינה ותחבורה, ועד לאימונים עצמם שמוערכים במאות דולרים לסשן בודד.

כיום, כאמור, המצב שונה לחלוטין. "כל טייסי צי 737 מתנסים בסימולטור של אל על כחלק משגרת האימונים שלהם – אם מדובר בחניכי קורס ראשוני, טייסים שמקודמים מקצועית, או כאלה שעוברים צי", מציינת מנהלת הסימולטור, חנית זלינגר-לוי. לביא מוסיף: "טייסים, הן ותיקים והן צעירים, מתאמנים ביום יום בסימולטור כדי להתרענן או להתחזק מקצועית בתחומים שבהם התקשו. במקביל, הסימולטור מתעדכן כל הזמן - תקלות חדשות מתווספות, מוזנים נתונים על שדות התעופה וכך גם של פני השטח".

"מדובר בנכס אדיר – כלכלית ומקצועית", מכריז לביא. "הסימולטור נותן שירות מדהים לצי, חוסך המון כסף ובסופו של דבר הופך את הטייסים לטובים ומוכנים יותר לכל תרחיש באופן משמעותי מאשר בעבר, ולצידם גם מגזרי חברה נוספים, כגון טכנאים, שמתאמנים עליו. יש לנו מתקן מופלא – ממש מעבר לגדר".

BennyMoran_IAC_logo 2019.png